Mezi nejkontroverznější témata v posledních měsících jsou aféry Čapí hnízdo, EET a v poslední době také přibyla loterijní hra Účtenkovka, která úzce souvisí s uvedenými aférami, které spojuje jen jedno jediné jméno. Všem známé a netřeba ho zmiňovat.
Existuje velká řádka názorů nejen na Čapí hnízdo, ale také na EET a samozřejmě i na Účtenkovku.
Z pohledu obyčejného člověka, který poctivě každý den chodí do práce, dělá, co může, aby vydržel na trhu práce a měl tu nejlepší práci, které je v dané chvíli schopen, je to v podstatě hra. Může se stát, že pokud nesleduje politické dění a celkově se spíše zajímá o sebe, nemusí o této hře ani vědět. V čem spočívá?
Tato hra je hrou pro všechny lidi, bez ohledu na věk, pohlaví, zaměstnání či vzdělání. Každý z nás totiž nakupuje a tedy dostává za své nákupy i účtenky. A tyto účtenky nesou unikátní informace, které právě zadáváte do systému, ve kterém následně po evidence můžete být vylosovanými a získat jednu z dvaceti tisíc cen.
Jak hrát?
1. Na webu této hry, si vytvoříte účet, ve kterém uvedete některé osobní informace, včetně telefonního čísla a čísla účtu, kam by vám případně byla odeslána výhra. Můžete vyhrát až milion korun. Co do částky dvaceti tisíc korun můžete cenu vyzvednout i v hotovosti.
2. Když se zaregistrujete, budete zadávat do systému právě informace o účtenkách.
· Kód FIK nebo BKP
· DIČ obchodníka
· Celkovou částku
· Datum tržby
· Čas tržby
· Režim tržby
3. Poté odešlete tyto údaje do systému, kde následně bude účtenka registrována a bude čekat na kontrolu.
U svých účtenek můžete vidět následně tři statusy:
· Ověřuje se (kontrola zadaných údajů a kontrola, zda je účtenka evidována v EET)
· Neregistrována (pokud nejsou údaje v pořádku či není účtenka v evidence EET)
· Ve slosování (účtenka v pořádku a bude zařazena do slosování)
Slosování probíhá každého patnáctého v měsíci a na webu této loterijní soutěže se následně můžete dočíst i ve svém profilu, zda jste vyhrál či nikoli.