Jak všichni víme, ženy to mají v některých zaměstnáních horší a hlavně těžší než muži. Dokonce se stává, že zaměstnavatelé dají raději přednost mužům před ženami. Na jednu stranu to má své výhody, ale na druhou zase nevýhody.
Například v takovém IT světě je tomu v dnešní době úplně jinak, jelikož vývojářů je čím dál tím méně a dnešní miminka (jakožto i ženy) se rodí pomalu s telefony v postýlkách. Pozice ajťáka zase není až tak nic složitého, pokud všemu dobře rozumíte a víte, co jak leží a běží.
Možná byste se divili, ale na světě existuje opravdu mnoho žen, které by tuhle práci chtěly vykonávat. Problém je v tom, že se mnohdy stydí vyjít s tímto na světlo. Je to ale špatně. Každý by přeci měl dělat to, co jej baví a to bez ohledu na to, co si ostatní myslí. Znáte to přísloví o lvu, kterého nezajímá, co si o něj ovce myslí? Tohle je přesně to, o čem je řeč.
Lidé většinou očekávají, že ženy najdou uplatnění spíše v medicíně nebo marketingu než zrovna v IT. Je to ale omyl.
Mnoho lidí ale tvrdí, že vidět ženu v IT je vzácnost. Je pravda, že musíte mít velké množství informací o oboru, ale také i pevné nervy.
Dokonce paní Dita Přikrylová rozjela projekt, který pomáhá studentkám uskutečnit si svůj sen. Díky projektu se daří dívky umisťovat do IT firem, kde mají poté opravdu úspěch.
Když se nad tím zamyslíte, je opravdu moc hezké, co někteří lidé jsou schopni pro druhé udělat. Přiznejme si, že takových lidí v dnešní době moc není.
Pokud znáte nějakou ženu, nebo jste tou ženou , která by někdy chtěla v IT světě pracovat, určitě se nebojte o tom někomu říct nebo si na danou pozici poslat životopis. Radši dělejte v životě něco, co vás bude naplňovat, než abyste milé ženy dělaly něco, co vás nebaví a stejně nikdy bavit nebude.
Možná byste se divili, ale na světě existuje opravdu velká spousta žen, která by právě tou ajťačkou být chtěla.