Pokud se vydáváte do Afriky, abyste zpozorovali krokodýly ve volné přírodě, delta Okavanga je tím nejlepším místem. Nejsou to ale jediná zvířata, která se zde vyskytují v hojném počtu.
– Dávejte si pozor při březích a v mokřadech, krokodýla málokdy spatříte. Má velice dobré krytí a opravdu málokdy si jej v mokřadech, mezi rákosem a jiným porostem, všimnete. Buďte opatrní a za žádnou cenu nevstupujte suchou nohou do zdejších vod. Mohlo by se vám to stát osudným.
Obrovské baobaby jsou jenom třešničkou na dortu nekonečného přírodního bohatství této africké země. Na území velkém asi jako Francie žijí pouhé dva miliony obyvatel, avšak právě proto, jak vysoká je zde návštěvnost zdejší pouště, savany, a hlavně delty Okavango, má Botswana nejvyšší hrubý domácí produkt na občana v celé Africe. Proč? Převážně proto, že se velice rychle začala orientovat na turistický ruch a své krásy umí bohatě využít. Avšak přesto zde dokázali zabránit tomu, aby se zde rozšířila masová turistika do takové míry, aby civilizace mohla zdemolovat zdejší nádherné scenérie.
Když chcete vidět více než jenom Okavango
Zamiřte více do vnitrozemí, kde najdete řeku Kwango, skutečnou řeku, která leží na hranici Botswany a Namibie a tvoří tak přirozenou hranici. To jsou mokřady, které nesou název Linyanti. Právě tyto mokřady jsou oblíbené převážně mezi divokou zvěří, jako jsou hroši, nosorožci, výše zmínění krokodýli, ale také rozlehlá stáda antilop, zeber, pakoní a žiraf, která zde ovšem lákají i zdatné predátory, jako jsou levharti, gepardi a lvi.
– Pokud hledáte právě tato zvířata, vydejte se do rezervace Chobe, která je soukromým parkem, jenž díky řece Kwango spojuje mokřady se savanou. Během velké migrace zde můžete vidět i slony, kteří přecházejí mokřady kvůli počasí a pastvinám z jedné strany Afriky na druhou. Slonů je zde v době velké migrace až padesát tisíc kusů, je tedy velmi vysoce pravděpodobné, že jich uvidíte spoustu.